İçeriğe geç

Yaşam Ayavefe Kimdir

Adanalı iş insanı girişimci Yaşam Ayavefe yeni projeleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Girişimcilik projelerinde yine doğaya katkılı ve bilinçli işler gerçekleştireceklerini de ekledi. Yeni girişimlerinde gençlerin desteğini almaya devam edecekleri de biliniyor.

Adana ve yakın çevresinde uzun yıllardır iş hayatını sürdürmesi ve projelerini de artırması kendisinden bekleniyor. Bu konuda “Adana benim için en özel yer. Orada iş girişimlerimiz asla bitmeyecek ve istihdam sağlamaya devam edeceğiz” diye de ekliyor.

İş girişimlerini ağırlıklı olarak Kıbrıs’a yönlendiren Yaşam Ayavefe’nin hayatını da kısaca bir öğrenelim. Onun başarıya giden yolu oldukça heyecanlı ve faal görünüyor.

Yaşam Ayavefe Kimdir?

Adana’da üç çocuk sahibi bir ailenin ortanca çocuğu olarak dünyaya geldi. Babasının uzun seneler boyunca İncirlik Üssü’nde görev yaptığı bilinmektedir. Zaten bu sebeple uzun yıllar boyunca ailesi ile birlikte orada yaşadı. İlk eğitim hayatının tamamı da Adana’da geçti.

Uzun yıllar burada yaşadığı için coğrafyayı yakından tanıdığını söylemiştir. Bu yöre insanının iş istihdamına ne kadar ihtiyacı olduğunu da göz ardı etmiyor. Küçük yaşlardan beri girişimci ve istekli hareketleri ile dikkat çeken Yaşam Ayavefe o yılları gülümseyerek anlatıyor.

“Küçük yaşlarda bile bir şey üretmeyi ve içine insanları dahil etmeyi çok severdim.”

“Ailem benim girişken ruhumu benimsemiş ve eğitimim konusunda çok destek olmuştur.”

“Ailemin eğitimim için verdiği desteği asla unutamam. Bu rahatlıktan dolayı çok önemli üç bölümü okuma şansına sahip oldum.”

“Özellikle teknolojik gelişmeler beni çok heyecanlandırıyor. Bu yenilikleri inşaat ve yazılım alanına taşımak çok keyifli.”

Adana’dan Proje Kuruculuğuna Uzanan Yol

Adana’da normal bir ailenin çocuğu iken proje kuruculuğuna uzanan yolu çok heyecanlı serüvenler içeriyor. Elbette her şeyin bir gün içinde olmadığı kesin. Küçük projeler üretirken günün birinde Turizm Bakanlığı tarafından en başarılı iş adamı ödülünü alacaktı.

Bu anlamda elbette arkasına aldığı ekibinin desteği de çok önemli. Genellikle genç, istekli ve üretken kişilerle çalışmayı seviyor. Bir Yaşam Ayavefe ekibinin parçası olmak çok önemli. Bunun için özgün ve gelişmeye açık bir çalışma anlayışınız olması gerekiyor. Kendisi birlikte çalışabileceği kişileri ise kısaca şöyle anlatıyor:

“Benim için çalışacağım kişinin öncelikle teknolojiye açık ve yenilikleri takip eden biri olması önemli. Dünyadaki global gelişmeleri bilirken, diğer yandan kendi özünü de unutmamalı. Özellikle inşaat sektöründe mimari gelişmeleri mutlaka takip etmeliyiz. Yaptığımız projelerde her yaşa hitap edebilmek önemli.”

Yatırım Uzmanlığına Tam Destek

Son yıllarda en dikkat çeken alanlardan biri de yatırım uzmanlığı. İnsanların akılcı ve karlı para kazanması için önem arz ediyor. Ancak bu konuda kesinlikle bilinçsiz bir işlem sıralaması yapılmamalı. Altı yıllık yatırım uzmanlığı eğitimi alan Yaşam Ayavefe için de durum aynıdır.

Kendisi insanların bu konuda doğru kişilere yönlendirilmesini ve zarar görmemesini çok önemiyor. Ekibi ile zaman zaman sadece bu hususlar adına toplantı gerçekleştirdiklerini de ekliyor.

“Piyasa maalesef çok yanlış bir algı var. Ancak bizim gibi insanlar bunu hep düzgün tutmalı. Bizim yaptığımız işler, inşaatlar, hepsi ortada. Buna bakarak karar vermeleri çok önemli” diyor.

Milaya Capital şirketleri adına üretilen her proje kendisinin söylediklerini doğrular nitelikte. Bir inşaat projesini alıp, zamanında teslim etmek gibi büyük sorumlulukları bulunuyor. Bu anlamda güzel olan tek şey sağladıkları güven değil. Aynı zamanda yüzlerce kişi iş istihdamına ortak oluyor. Sadece Adana ve Mersin olarak değil. En son yapılan Kıbrıs otel inşaatı sayesinde Türkiye’den işçilerin giderek, para kazanma şansı yakaladıklarını söylüyor.